0%

Open navigation

LESS IS MORE LUDZIE

LUDZIE

Za niezwykłym produktem jakim jest wyspa MODULTOP stoi twórczy duet projektanta Jakuba Wiśniewskiego i konstruktora Tomasza Pietrzaka.

Pierwszy z nich nadał jej nietuzinkową formę i określił koncepcję jej funkcjonowania we wnętrzu, drugi zaś zadbał by artystyczna wizja znalazła swój materialny efekt, a funkcja dzielnie wspierała sferę wizualną.

Tomasz Pietrzak

Konstruktor i główny wykonawca wyspy MODULTOPKreatywny, pracowity, ambitny.

Z zamiłowania konstruktor, z wykształcenia absolwent warszawskiej Politechniki na Wydziale Mechatroniki, specjalność Automatyka i Robotyka. Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia naukowe. Specjalista od tworzenia robotów mobilnych.

Obecnie zarządza rodzinną firmą specjalizująca się w przetwórstwie szkła płaskiego. Jednym z jego najnowszych zawodowych odkryć są spieki kwarcowe. Dzięki połączenie wiedzy dotyczącej obróbki szkła i spieków kwarcowych oraz z zakresu innych dziedzin, opatentował kompozyt GLAMITAB.

Jakub Wiśniewski

Projektant systemu MODULTOPArchitekt. Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz University of Detroit Mercy w USA. Doświadczenie zdobywał w pracowniach architektonicznych w Polsce oraz w Niemczech.

W 2008 roku wraz z Krzysztofem Jachowiczem i Łukaszem Michalskim założył autorską pracownię JMW Architekci.

Zaprojektował pierwszy w Europie Środkowej showroom z ekspozycją prezentującą możliwości włoskich płyt ze spieków kwarcowych Laminam. Kolejnym krokiem na drodze tworzenia minimalistycznych form użytkowych stała się wizja nowoczesnej modułowej wyspy MODULTOP.

Projekt mebla został opracowany w pracowni JMW Architekci przez zespół pod kierunkiem Jakuba Wiśniewskiego.